Logo Pic
Libra69 2024. november 05.

Musso: Ments meg!

Igazság szerint olvasás közben a címet nagyon találónak találtam, mert rettenetesen szenvedtem. Becsületből olvastam végig, de időnként szerettem volna kiabálni, hogy  mentsen már meg valaki ettől a sablonos, közhelyes történettől!

A szereplők végtelenül színtelenek, hiteltelenek és következetlenek. Nem szerettem egyiküket sem.  

A történet - minden második Musso könyv valami hasonló dologra épül. Valaki visszajön a múltból, valaki meg próbálja megváltoztatni a megjósolt jövőt... Nekem ez már kezd nagyon unalmassá válni főleg jellegtelen karakterekkel és nem túl érdekes sztorival. Szinte minden "váratlan" fordulatot már előre kitaláltam, ami nem is lett volna annyira baj, ha a karakterek vagy maga az írás megfogott volna. De nem ez történt, csak kínlódás volt, képtelen megoldásokkal. A vége pedig annyira sziruposan csöpögősre sikeredett, hogy én most egy darabig nem hogy olvasni nem akarok Mussótól, de még a könyvei közelébe sem kívánok menni.

Vissza a címlapra
Olvasónapló könyvmolyoknak
Nagyon szeretek olvasni. Tudom, hogy ezzel - sajnos - a kisebbséghez tartozom. Ezzel a kisebbséggel szeretném megosztani az élményeimet. Könyvekről, amelyeket olvastam, szerettem, vagy éppen nem szerettem.
Legjobban pörgő posztok
A Genoa elleni mérkőzés
Apuleius • 9 nap
Heretic - Itt az új Ektomorf album címadó dala
KoaX • 8 nap
Yıldız maradásáról pletykál a sajtó
venember83 • 5 nap
Nyáron Tonali érkezhet, a csatársor pedig komolyan átalakulhat
venember83 • 3 nap
Tudor: „Nagyon elégedett vagyok”
venember83 • 7 nap
Cikkek a címlapról
Glasgow
Glasgow nevét már általános iskolában megtanultam, mert egyik évben onnan jöttek látogatóba kisdiákok a magyar családokhoz. Az üdültetés több szempontból sem a tervek szerint alakult, ezért következő évben a szüleim úgy döntöttek, nem engednek el olyan családhoz aludni, ahol a gyerek rajzán anya…
A Jókai-enciklopédia tulajdonnevei
Megjelent: Névtani Értesítő 46. (2024), 216-219. 1. A Jókai-enciklopédia a nagy magyar író egyedülálló életművének, konkrétabban 74 regényének, kisregényének és novellagyűjteményének a nyelvi anyagához kapcsolódó betűrendes, kézikönyvszerű feldolgozás. Közel 29 ezer önálló címszót, illetve…
>