A világ lakosságának már több mint fele használja a közösségi médiát - derül ki egy legújabb felmérésből
A Hootsuite felmérése alapján ez év januárjában elmondhattuk magunkról, hogy bolygónk lakóinak több mint a fele még nincs jelen a közösségi médiában. Bár a számadatok már akkor is nagyságrendileg kiemelkedőek voltak, ám azóta - többek között a koronavírus helyzetnek köszönhetően is - ez még tovább duzzadt és felgyorsult.
A közösségi média használók száma több mint 10 százalékkal nőtt az elmúlt évben, így a globális összmennyiség 2020 júliusának elejére 3,96 milliárdra emelkedett. Ez azt jelenti, hogy elértük azt a számadatot, amely miatt kijelenthetjük, hogy a világ lakosságának már több mint fele használja a közösségi médiát.
A növekedési tendenciák azt mutatják, hogy átlagosan több mint egymillió ember kezdte el használni a közösségi médiát minden nap az elmúlt 12 hónapban, azaz másodpercenként közel 12 új felhasználó jelent meg. Ráadásul úgy tűnik, hogy a növekedés üteme felgyorsult az elmúlt hónapokban, annak ellenére, hogy a globális összérték már meghaladta a felezési pontot. Továbbá az internetfelhasználók száma továbbra is erőteljes növekedést mutat, a legfrissebb elemzésből kiderül, hogy az elmúlt évben 346 millió ember jelent meg online. A világ minden tájáról 4,57 milliárd ember használja az internetet, ami a világ népességének közel 60%-át teszi ki.
A globális összmennyiség 346 millióval nőtt az elmúlt 12 hónapban, ami megegyezik az előző év azonos időszakának több mint 8 százalékos növekedésével. Ez átlagosan azt jelenti, hogy 2019 júliusa óta másodpercenként körülbelül 11 új felhasználó lép be az online térbe. A Hootsuite jelentése szerint a mobil felhasználók száma 2,4 százalékkal nőtt az elmúlt évben, bár a növekedés üteme 2020 első három hónapjában lassult, a 0,5 százalékos növekedéshez viszonyítva.
Ez a lassulás valószínűleg a koronavírus leállásainak következménye, különösen Kínában, amely jelentős mértékben járul hozzá a globális növekedéshez. Új kutatások azt mutatják, hogy a csatlakoztatott technológiák használata is tovább fokozódik, annak ellenére, hogy sok ország kezdte felszámolni a lezárási korlátozásokat, amelyek kiváltották a használat kezdeti növekedését. A GlobalWebIndex azt tapasztalta, hogy tíz internethasználóból hét még mindig több időt tölt a mobiltelefonok, közel fele pedig a laptopok használatával a vírust megelőző szinthez képest. Ugyanakkor a GlobalWebIndex válaszadóinak több mint fele azt állítja, hogy még több filmet és TV-műsort néz az interneten keresztül, mint 2020 elején. Hasonlóképpen, tíz internethasználó közül több mint négy azt mondja, hogy továbbra is több időt tölt a közösségi média használatával, míg a 7 válaszadó közül 1 azt állítja, hogy továbbra is több videótartalmat hoz létre és tölt fel.
Az Ericsson által végzett felmérés szerint 10 mobiltelefon-használó közül több mint nyolc az internethez csatlakoztatott technológia segítségével vészelte át a világjárványt, lehetővé téve számukra gyermekeik oktatásának támogatását (76%), kapcsolattartást a barátokkal és a családdal (74%), sőt javította mentális egészségüket és jólétüket (43 százalék).
Tehát, bár rengeteg bizonyíték van arra, hogy ezen modern technológiák túlzott használata káros lehet, ugyanakkor azt is érdemes megemlíteni, hogy ugyanezen technológiák javíthatják is az emberek életminőségét.
Neked mi a véleményed? A Te életedet hogyan változtatta meg a koronavírus?
Forrás: https://wearesocial.com/blog/2020/07/digital-use-around-the-world-in-july-2020