Egy kis nevetés sosem árt! - Koronavírus mémek a közösségi média térben
Mióta megérkeztek az első hírek a koronavírussal kapcsolatban, a felhasználók belekezdtek a #karanténvírus, #kézmosós és #maradjotthon dalok után a mémgyártásba. Mióta pedig a probléma globálissá vált, már megállíthatatlan mennyiségben foglalják el a közösségi oldalakat a vírussal és a hozzá kapcsolódó intézkedésekkel kapcsolatos tréfás szerkesztések.
A mémek segítenek, hogy humorral, nevetéssel dolgozhassuk fel a nehéz helyzeteket.
Biztosan láttatok már Ti is mémeket, itthon például népszerű téma a bevásárlási láz, az online oktatás, a home office. Megosztóak ezek a vicces kis képek, nem mindenki helyesli őket, de sokaknak a humor segítségével könnyebb befogadnia és feldolgoznia a nehézségeket. A legtöbb mém teljesen ártalmatlan és egy jó nevetés pedig mindannyiunknak segíthet, különösen a stresszes időszakokban.
Mire használtuk eddig a közösségi médiát? Legtöbbünk szabadidejét elütni, megkönnyebbülni, ismerősökkel kapcsolatot tartani járt a közösségi platformokra. Azonban a közösségi oldalak szerepe most megváltozott. A televízió mellett már az internet, a közösségi média is elsőszámú forrás, ahonnan megtudhatjuk a legfrissebb híreket, fejleményeket, szabályozásokat. Érthető módon a média és ismerőseink is mind a koronavírusról beszélnek – emiatt egy idő után megterhelő lehet a közösségi oldalakat nézegetnünk, stresszesnek és frusztráltnak érezhetjük magunkat. A mémek laza, humoros formában igyekeznek mosolyt csalni az arcunkra és elterelni a figyelmünket pár perc erejéig még ezekben a nehéz időkben is.
A magyar mémek jelenlegi „sztárja” nem más, mint Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője. Ő a koronavírus elleni küzdelem és megelőzés központi alakja. Ha nem is személyesen, de napjában többször találkozhatunk vele a Facebookon, a YouTube-on és a televízióban is, amint információkkal és tanácsokkal lát el minket. Győrfi Pálról rengeteg vicces mém készült, melyek közül a legjobbakat itt láthatjátok:
A vicces képek mellett ráadásul fia TikTok videójában is feltűnik, ezt itt tekinthetitek meg:
Közzétette: Győrfi Dániel – 2020. március 27., péntek
Itt pedig a legjobb internetes mémekből álló válogatást nézhetitek meg:
Forrás: https://www.theolivepress.es/wp-content/uploads/2020/03/coronavirus-memes-3.jpg
Tudtad, hogy átlagosan 6 óra 45 percet vagyunk online, a tinédzserek pedig 9 órát? Mit tippelsz, mennyviel növekedik most ez a szám, hogy otthon vagyunk?
Ha a nevetés után egy kis hasznos információra is vágysz arról, hogy mivel jár ez, olvasd el a témakörrel foglalkozó cikkünket ITT vagy nézd meg a cikkben található videót)!
Ha pedig érdekelnek, hogy a világ különböző pontjain milyen #karanténvírus, #kézmosós vagy #maradjotthon dalokat készítettek, ide! Ígérjük, ezzel is jól fogsz szórakozni (pedig csak a jobbakat válogattuk össze! ;))