Így szerezz több vásárlói értékelést!

Először is szeretnénk kiemelni, hogy miért is olyan fontosak a nagy számban érkező, releváns vélemények, ajánlások. Egyrészt növelik céged hitelességét, valamint (pozitív értékelések esetén) a hírnevét is fokozzák. Az érdeklődők láthatják, hogy másoknak milyen tapasztalatai vannak a termékedről vagy szolgáltatásodról, ami azért is nagyon fontos, mert a vásárlók 85%-a éppen annyira bízik az online véleményekben, mint a személyes ajánlásokban. A vásárlók a lehető legjobb döntést akarják hozni, ami érthető is, hiszen arról van szó, mire is költik a pénzüket. A sok pozitív vélemény erősítheti az érdeklődőkben azt az érzést, hogy valóban jó választás a céged. A keresőfelületek eredményei között is előkelőbb helyen tűnhet fel a vállalkozás, hiszen például Google-ön minél több értékelést kap a cég, annál feljebb jelenik meg a térkép listájában, amikor a kategóriájára keresnek egy adott helyen.

Az egyik kiindulási mód, ha például e-mailben felkeresed a már meglévő vásárlóidat a termék kézhezvétele után, hogy mondják el véleményüket róla. Akár ösztönzőket is használhatsz, például kedvezményt a következő vásárlás során. Ezzel valószínűleg több ember kedvet kap majd ahhoz, hogy értékelést küldjön a cégedről. Ne felejtsd el a különböző felületeken sem beállítani a Vélemények funkciót, például Facebook-on és Google-ön. Jó eséllyel ezeken a helyeken zsebelheted majd be a legtöbb értékelést.
Látható, hogy az értékelések szerzése (és kérése) szerves része a közösségi média stratégiának. Azonban ennek is van érzékeny pontja, mégpedig az őszinteség. Mindig az őszinte véleményekre kell buzdítani a követőket, ellenkező esetben ugyanis könnyen csorbulhat a cég jóhíre. Az sem tanácsos, hogy azonnal visszajelzést kérj. Hagyj egy kis időt, hogy a vevő kipróbálhassa, amit vásárolt! Nem árt, ha nem az az első interakció az ügyfelekkel, amikor értékelést kérsz – legyen már előtte is kommunikáció, hogy az emberek ne érezzék magukat kellemetlenül vagy bizonytalanul, amikor véleményt kell alkotniuk! Végül, de nem utolsó sorban: ne félj a negatív véleményektől – ez az üzlet velejárója! Sőt, még jól is elsülhet a dolog, ha segítőkész és készséges vagy.
Forrás: https://sproutsocial.com/insights/how-to-ask-for-reviews/